30 Aralık 2006

Yeni yılda..


YENİ YILDA,
YÜZÜNÜZDE GÜLÜMSEMENİZ,
KALBİNİZDE SEVGİNİZ,
KUCAĞINIZDA ÇİÇEKLERİNİZ
HİÇ EKSİK OLMASIN.
SAĞLIKLI, MUTLU,
SEVGİ VE BARIŞ DOLU BİR YIL DİLER,
BAYRAMINIZI KUTLARIZ.
Mimi+ Annesi+BabasıAşagıdaki yazıyı da o kadar söylemek istediklerime yakın buldum ki, hepinizle paylaşmak istiyorum


İki sıfır sıfır yedi duası :

İki sıfır sıfır altılı zamanlara, bu hafta veda ediyorum. Bir takvime göre, uzun görünen kısa birşeyin başlangıcı yakın. Madem öyle, ben de güzel dileklerde bulunurum. Adını "iki sıfır sıfır yedi duası" koyuyorum. Senin için.
Şöyle başlıyor: Bu yeni zamanda...şöyle devam ediyor: Sevdiğim kim varsa, kendim de dahil, sevebileceğim herkes de dahil...

Sağlığı iyi olsun.
Kalbi ritmini çalsın. Yanakları kiraz pembesi, dudakları bal olsun. Teni sıcak kalsın, enerjisi dışına taşsın. Ciğerlerinden nefes, midesinden gurultu, bacaklarından güç eksik olmasın. Kanı bol olsun, damarlarında dönüp dönüp dolaşsın.

Sevdikleriyle birarada olsun.
Kolu kollarına değsin, gözü gözlerinin içine baksın. Lafları birbiriyle başlasın. Nesi varsa, bölüşücek biri olsun; nesi yoksa, bulup getiricek biri olsun. Bu birileri az ama öz olsun. Bazıları dünyada tek olsun. Sevgisinin tamamını harcasın. Harcasın ki, ona büyük bir miras kalsın.

Sevmekten bıkıp usanmayacağı biri olsun.
Onun yeri ayrı olsun. Onu soysun, başucuna koysun ama yalan uydurmasın. O herşeyine, her haline tek tanık olsun. Bir hareketiyle güldüren, bir hareketiyle ağlatan olsun. Duyguların hepsi onda olsun. Kalbi buna teslim olsun. Bütün şarkılar onu anlatsın. Aşık olsun, sırılsıklam olsun. Kurumasın.

Yapmaktan bıkıp usanmayacağı bir işi olsun.
Başarının gerçek adının bu olduğunu unutmasın. İbadet eder gibi, bu keşfini hergün yeniden kutlar gibi, onu yapıp dursun. Yaptıkça daha iyi yaptığını görsün. Daha iyi yaptıkça bunu başkaları da görsün. O başkalarının bunu gördüğünü, dış gözüyle görsün, iç gözüyle işine baksın.
Neşesi bol olsun. Kendini mutlu etsin, durduk yere neşelenmek nedir bilsin. İçinde birşey durup durup zıplasın. Duydukları, gördükleri onu gıdıklasın, kahkaha attırsın. Gürültü çıkarsın. Saçma şeyler söylesin. Çocuklukta en şımardığı ana, sık sık gidip gelsin. Nereye gidip geldiği bilinmesin.

Değiştirmek istedikleri değişsin.
İçte ve dışta, iyi günde ve kötü günde tadilat yapsın. Eskilerini atsın, ruhunu havalandırsın. Kapıda hep kamyonu dursun. Dilediği yere taşınsın. Kendinden taşınmak isterse, içindeki güç, dışındaki sevgi ona yardımcı olsun. Bileği, bütün alışkanlıklarıyla, bağımlılıklarıyla güreşsin.
Birşey ona sürpriz olsun. Günlerinden birgünü, bir pakete sarılı olsun. Açılınca, içinden hiç beklemediği güzel bir haber çıksın. Bu gün üçyüzaltmışbeş’ten herhangi biri olsun. Öylesine bir pazartesi, arkaya kavuşturduğu ellerinde, unutulmaz bir salı saklasın. Öyle tahmini mümkün olmayan birşey olsun ki bu, hayatın zekasını anlatsın.

Bir hayali gerçek olsun.
Bir hayale gözünü yumsun. Peşinden koşup, onu sobelesin. Hayalini kendinden saklamasın. Bir çizgi filmde olduğunu, herşeyin mümkün olduğunu unutmasın.
Bu duayı okusun.
Kendi sesiyle duysun.
Duası gerçek olsun. Her kelimesine şükretsin. Tek satırına nazar değmesin.
Amin.

Nil Karaibrahimgil
25-12-2006 tarihli Hürriyet-Kelebek eki yazısı

3 yorum:

Melike (Kale) Şahiner dedi ki...

Sevgili İpekcim,
Her üç siten de inanılmaz güzel.İnsana resim yapma, yemek pişirme ve bir bebek doğurma hevesi getiriyorlar. Ama kendimi tutmaya çalışıyorum, seni izlemek daha zevkli!!!...
Yeni yılını tekrar kutlar, eşin ve dünyalar güzeli kzınla mutlu günler dielrim.Sevgilerimle.
Melike

ipek dedi ki...

Melike ciğim,
Çok teşekkürler. Sen ve diğer AAAL83 lülerle 30 yıllık arkadaşlığımızı burada anlatmak istiyorum bir vakit. Nasıl olacak nereye sığacak bilmiyorum ama çok istiyorum.
Eminim ki doktorluğun getirdiği yoğun temponun yanına sığdırdığın pek çok güzel uğraşlarına, benim ufak işleri eklemek senin için çocuk oyuncağı...Yeni bir bebek için aynı şeyi diyemem tabi, onun zorluklarını sen zaten bilirsin:))
Sevgiler
İpek

Adsız dedi ki...

appellated influx tips gave cetuximab apprised improvement syndrome ofilm trombay soapbox
lolikneri havaqatsu